Dobrze zaprojektowane z Leroy Merlin

Oryginalny obrazek

0 Komentarze

Wiele rysunków na ścianach, tworzonych przez maluchy spontanicznie i wbrew woli rodziców, zasługuje na uznanie. Odnawiając pokój, warto je zachować.

Niezbędnik

1.    Klej w spreju
2.    Tapeta
3.    Rama aluminiowa, z szybą

A ponadto: aparat fotograficzny, kredka świecowa, linijka stalowa, haczyk, nożyk do papieru, wiertarka.

 

 

Krok 1

Rysunek był wykonany ołówkiem na białej ścianie. Wyglądał trochę niewyraźnie, więc po zrobieniu zdjęcia, dla zwiększenia kontrastu, zmieniono w komputerze kolor tła na ciemniejszy. Potem wystarczyło poprawić kontury rysunku kredką świecową. Postać mamy stanie się bardziej widoczna i będzie pasowała do barwnych ścian.

 

Krok 2

Krawędzie obrazka wydrukowanego na cienkim papierze powinny być idealnie równe. Dlatego do obcinania białych brzegów używamy metalowej linijki i precyzyjnego nożyka introligatorskiego.

 

Krok 3

Za oprawę, czyli passe-partout, posłuży fragment tapety. Jest w prążki, w neutralnym beżowym kolorze. Będzie bardziej dekoracyjna niż zwykły brystol. Przyciętą do formatu 70×100 cm i pokrytą od spodu klejem w spreju naklejamy na płytę wewnątrz ramy.

 

Krok 4

Następnie smarujemy klejem spód wydruku z rysunkiem i przykładamy go do tapety. Starannie dociskamy od środka do brzegów. Na koniec wystarczy zamknąć obrazek w aluminiowej ramie za szkłem i powiesić na ścianie.

Powrót do listy porad

Dodaj komentarz

Dodaj swój komentarz