Dobrze zaprojektowane z Leroy Merlin

Świąteczny wianek na drzwi

0 Komentarze

Trochę farby i kilka balonów, czyli jak prosto i tanio odprężyć rodzinę zestresowaną przedświątecznym szaleństwem. Namów wszystkich, żeby zamiast kilku dodatkowych ciast, własnoręcznie zrobili bombki i wianek.

Niezbędnik

1.    Gips modelarski
2.    Pędzel płaski nr 20
3.    Emulsja biała
4.    Lina konopna, gr. 14 mm
5.    Wstążki
6.    Sznurek cienki
7.    Sztuczne pióra

A ponadto: papier ścierny P 120, sztuczny śnieg w spreju, bombka.

 

 

Krok 1

Linę o długości 1,5 metra złóż na pół, skręć i uformuj w koło. Końce zwiąż mocno cienkim sznurkiem, okręcając go kilka razy wokół miejsca łączenia.

 

 

Krok 2

Zanurz linę w misce z gipsem rozrobionym z wodą. Dokładnie pokryj nim cały splot. Gdy masa wyschnie, większe nierówności wygładź papierem ściernym.

 

Krok 3

Utwardzoną gipsową formę pomaluj z wierzchu i po bokach farbą emulsyjną na biały kolor. Najlepiej zrobisz to za pomocą płaskiego, niezbyt szerokiego pędzla.

 

 

Krok 4

Odczekaj, aż wianek będzie suchy. Następnie owiń go spiralnie cieńszą złocistą wstążką, a jej końce zwiąż w miejscu łączenia liny. Nieefektowny supeł zamaskuj, upinając na nim dużą kokardę uformowaną z szerszej wstążki. Potem wystarczy ozdobić całość białymi sztucznymi piórami, śniegiem w spreju i małą bombką.

 

Finał

Wianek adwentowy umieszczony na drzwiach wejściowych powita świątecznych gości. Można go także powiesić na ścianie w pokoju bądź w oknie.

Powrót do listy porad

Dodaj komentarz

Dodaj swój komentarz